Süs Bitkileri

Botanikte son derece önemli bir yere sahip olan süs bitkileri, eşsiz görüntüleri ortaya çıkarmada, dış mekânların değerini artırmada ve grileşmeyi azaltmada önemli bir rol oynamaktadır. Pek çok çeşidi bulunduğundan; boyut, tasarım, renk ve şekil gibi onlarca faktöre uygun olarak tasarlanabilir. Ayrıca dış mekânlar için kullanılan süs bitkilerinin; bir, iki ya da daha çok yıllık ömürleri bulunmaktadır. Başarı Botanik ise bu süreçte önemli bir rol oynamakta, dış mekânlarınızın tasarımını en özel hale getirmektedir.

Süs Bitkileri Nelerdir? Çeşitleri

Birbirinden farklı çeşitte süs bitkisi bulunmaktadır. Kimileri ömürlerine, kimileri renklerine kimileri de görüntülerine göre süs bitkilerini tercih ederler. İşte bu sebeple seçeneğin son derece fazla olduğunu söyleyebiliriz. Peki, genel süs bitkilerinin isimleri nelerdir?

·      Çiçekli Süs Bitkisi

·      Çiçeksiz Süs Bitkisi

·      Çalılar

·      Mevsimlik Süs Bitkisi

·      Çim Bitkileri

·      Ağaççıklar

·      Çit Bitkileri

·      Sarmaşıklar

·      Su Bitkileri

·      Tek, İki ya da Çok Yıllık Bitkiler

Yukarıda, süs bitkilerinin en çok tercih edilenlerini sizin için sınıflandırdık. Bunların dışında da çeşitli bitkilerin olduğunu söyleyebiliriz. Başarı Botanik ise bu süreçte size her türlü süs bitkisini temin etme, bakımını yapma ve düzenleme hizmetleri bulunmaktadır.

Antalya Süs Bitkisi Düzenleme: Başarı Botanik

Süs bitkilerinin pek çok türü bulunduğundan, bölgeye uygun yetiştirilmesi gerekir. Sıcak iklim seven süs bitkilerinin soğuk iklime sahip olan bölgelerde yetiştirilmesi çok zor olacağından, süs bitkisi tercihinin iklime göre en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Ardından bitkilerin toprağa ekilmesi, yetiştirilmesi, çevresinin düzenlenmesi ve bakımının yapılması gibi işlemler çok meşakkatli olacağından, bu işi profesyonel olarak gerçekleştiren işletmelerden destek almanız gerekecektir. Böylece süs bitkilerinin bahçenizi ve diğer alanları en güzel şekilde süslemesini sağlamış olursunuz.

Deneyimli ekibi ile uzun yıllardır bu alanda çalışmalarını sürdüren Başarı Botanik; çevre düzenlemesi ile ilgili tüm alanlarda sizin yanınızda yer almaktadır. Antalya ilinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren ve bu şekilde başarı elde eden markamızdan destek alabilirsiniz. Bize ulaşarak süs bitkileri konusunda destek alabilir, merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve eşsiz tasarımlara sahip süs bitkilerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak çevre düzenleme ile ilgili hizmetler için de bizi tercih edebilirsiniz.

Bültenimize Kaydolun

Yeni konut projelerimizden haberdar olmak için
bizlere e posta adresinizi bırakın


 

Copyright 2022 Venio Agency