Sert Zemin Uygulamaları

Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde, sağlam olması açısından tercih edilen sert zemin uygulamaları, zemine şık bir hava katmak için de ön plandadır. Bunun için farklı malzemeler tercih edilebilir. Ancak tercih edilen malzemeyi etkileyen en önemli faktör, zeminin durumudur. Zemin yamuk ve düzensiz ise öncelikli olarak zeminin düzenlenmesi gerekecektir. Artından zemine taş vb. döşeme gerçekleştirilebilir. İşte bu süreci sizin için profesyonel şekilde yöneten Başarı Botanik, estetik ve sağlam hale getirilmiş zeminlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sert Zemin Uygulamaları Nelerdir?

Uygulama gerçekleştirilmeden önce, öncelikli olarak zeminin analizinin gerçekleştirilmesi gerekir. Eğer zemin araştırması ve analizi gerçekleştirilmeden uygulama yapılırsa, kısa süre sonra zeminde bozulmalar meydana gelecektir. Bu nedenle doğru zemine doğru zemin uygulaması ile işlem yapılmalıdır. Peki, bu uygulamalar nelerdir?

·      Kilit Taşı: En önemli özelliği, birbirine bağlanması sonucunda üzerine binen yükü eşit olarak dağıtmasıdır. Bu şekilde dayanıklılığı artacaktır.

·      Bordür: Temel amacı, bulunduğu zemine gelen suları, yağmur suyu sistemine yönlendirmektir.

·      Oluk: Bulunduğu zemine gelen suları kanalizasyon giderlerine yönlendiren drenaj taşı olarak bilinmektedir.

·      Yağmur Giderleri: Zeminde biriken suyun dayanıklı malzemeler sayesinde kanalizasyon giderlerine yönlendirilmesini sağlayan sistemdir.

Yukarıda yer alan uygulamalar, sert zemin uygulamalarının bir bütün olarak ele alınmasını sağlamaktadır. Yani zemine taşlar döşenip bırakılamaz. Bununla beraber suların yağmur giderlerine ve kanalizasyonlara nakledilmesini sağlayacak sistemlerin de olması gerekir.

Antalya Sert Zemin Uygulamaları: Başarı Botanik

Pek çok farklı alana başarıyla uygulanabilen sert zemin uygulamalarının öncelikli hedefi zemini yayalar için en uygun hale getirmek ve sonrasında sağlamlaşması için çeşitli uygulamalar kullanmaktır. Peki, bu uygulamalar hangi alanlarda kullanılır?

·      Yürüyüş Yolları

·      Konut Önündeki Alanlar

·      Bahçeler

·      Park Alanları

·      Teraslar

·      Bisiklet Yolları

·      Havuz Kaplama Alanları

·      Oyun Alanları

·      Kaldırımlar

Yukarıda sınıflandırılan alanların tamamında ve çok daha fazlasında etkili şekilde kullanılabilen sert zemin uygulamaları, zemine sağlamlık ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. İşte bu süreçte size profesyonel destek sağlayacak olan Başarı Botanik, sağlam ve estetik zeminler için en özel uygulamaları gerçekleştirecektir. Bunun için hemen iletişime geçebilir, süreci öğrenebilir ve uygulamalar için harekete geçilmesini sağlayabilirsiniz.

Bültenimize Kaydolun

Yeni konut projelerimizden haberdar olmak için
bizlere e posta adresinizi bırakın


 

Copyright 2022 Venio Agency