Hangi sektörde hizmet verirseniz verin, müşteri ya da misafirleriniz ofisinize geldiğinde temiz bir ortamla karşılaşmak ister. Tozlu, kirli ya da düzensiz bir ortam, müşteri ya da misafirinizi hizmet için ikna etmenizi önleyebilir. Üstelik ofisler sürekli ayakkabı ile girilen mekânlar olduğundan, temizliğin profesyonelce gerçekleştirilmesi gerekir. İşte tam bu noktada ofis temizliği hizmeti ile yanınızda yer alan Başarı Botanik, ofisinizin hijyenini en etkili şekilde sağlayacaktır.

Ofis Temizliğinin Aşamaları Nelerdir?

Ofisler ev gibi olmadığından; toz, kir ve bakterilere çabucak maruz kalabilir. Bu nedenle hafta içi, hafta sonu, haftalık ya da aylık ofis temizliği seçenekleri tercih edilir. Ofis sahibi ya da çalışanlar bunu profesyonelce gerçekleştiremeyeceklerinden, bu alanda uzman firmalara başvurulması gerekir. Peki, profesyonel ofis temizliğinin nasıl olması gerekir?

·      Kullanılacak temizlik malzemelerinin tamamı kaliteli markalardan tercih edilmelidir.

·      Ofis, temizlik boyunca havalandırılmalıdır.

·      Yerler antibakteriyel ve antialerjik temizlik malzemeleri ile silinmelidir.

·      Masalar, sandalyeler ve koltuk gibi eşyalar silinmelidir.

·      Teknolojik cihazlar, hafif nemli bezler ile temizlenmelidir.

·      Camlar silinmelidir.

·      Tuvalet ile banyo temizlenmeli ve steril hale getirilmelidir.

Yukarıdaki adımlar, ofis temizliğinde dikkat çeken aşamaları oluşturmaktadır. Tabii ki temizlik aşamalarının tamamından bu şekilde bahsetmek olmaz. Bunun yanında daha pek çok dikkat edilmesi gereken aşama bulunur.

Ofis Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Çoğu ofiste halı bulunmaz. Yerler beton ya da parke olur. Bu nedenle temizlik süreci farklı ilerler. Ancak halı varsa, mutlaka halılar elektrikli süpürge ile süpürülmeli ve çırpılmalıdır. Eğer zemin beton ya da parke ise bu durumda öncelikli olarak yerler süpürülmeli ve görünen tozlardan arındırılmalıdır. Ardından özel temizlik malzemelerinin karıştırıldığı temizlik suyu ile yerler ıslak olarak silinmeli, kurumaya bırakılmalıdır. Bunun yanında zemin temizliğinde dikkat çeken aşama kullanılan temizlik malzemesidir. Eğer temizlik malzemesi zemin için uygun değilse, etkili bir temizlik ortaya çıkmayacaktır.

Antalya Ofis Temizliği: Başarı Botanik

Ofis temizliğinin başlı başına bir temizlik alanı olduğunu söylemek mümkün. Ancak Başarı Botanik bu alanda eğitim almış ve uzmanlaşmış çalışanlar ile temizlik hizmeti sunduğundan, etkili bir temizlik ortaya çıkacaktır. Ayrıca Antalya ofis temizliği hizmetini sizin için en özel şekilde sunacak olan firmamız; hijyeni, detaylı temizliği ve uygun fiyatı garanti etmektedir. O halde siz de hemen bizimle iletişime geçerek ofislerinizin hijyen açısından erkili hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bültenimize Kaydolun

Yeni konut projelerimizden haberdar olmak için
bizlere e posta adresinizi bırakın


 

Copyright 2022 Venio Agency