Yaz aylarında muhteşem bir aktivite olan yüzme; denizlerde olduğu kadar havuzlarda da çok sık gerçekleştiriliyor. Denize uzak olan ya da deniz olmayan yerlerde birinci tercih olduğundan, özellikle villa sahipleri bu ayrıcalığı talep ediyor. Ancak havuzun beraberinde üst düzey bakımı gerektirdiğini de söylemek gerek. Çünkü dışarıdan gelen toz ve çöplere açık olan havuzlar, çok sık kullanıldığında da zararlı mikroorganizma ve bakterilerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle havuz temizliği son derece titiz şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. İşte bunu sizin için en profesyonel şekilde gerçekleştirecek olan Başarı Botanik, yüzme aktivitesinden en güvenli şekilde yararlanmanızı sağlayacak.

Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

Antalya temizlik firmaları, havuzların temizliğinde çok sık tercih edilir. Bunun en önemli nedeni de havuz temizliğinde profesyonelliğe olan ihtiyaçtır. Çünkü sıradan temizlik gibi olmadığından, eğitim ve uzmanlık gerektirir. Peki, havuz temizliğinin aşamaları nelerdir?

·      Öncelikle suyun pH derecesi ve diğer özellikleri analiz edilmeli, kirlilik düzeyi kontrol edilmelidir.

·      Ardından suyun kullanılamayacak olduğu anlaşılırsa havuzdaki su boşaltılıp, havuz içinin temizliği gerçekleştirilmelidir.

·      Havuz temizliğinin yanında motoru ve diğer mekanik malzemelerinin temizliği tamamlanmalıdır.

·      Temiz su tekrar doldurularak, havuz kullanıma hazır hale getirilmelidir.

Havuzların temizliğinde, suyun değeri ön plana çıkar. Çünkü kirlenen her su temizlendiğinde kullanılabilir olmaz. Eğer su kullanılabilecek seviyede olursa, ona uygun temizlik aşamaları gerçekleştirilecektir.

Antalya Havuz Temizliği: Başarı Botanik

Uzun yıllar temizlik sektöründe ön planda yer alan ve Antalya temizlik hizmetleri gerçekleştiren Başarı Botanik, havuz temizliğinde de çok sık tercih edilen temizlik firmaları arasındadır. Havuzlardaki suyun değerinin tespiti, havuzun temizliği ve mekanik akşamların hijyenik hale getirilmesi gibi adımlar, temizliğin içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle sunulan temizlik hizmeti ekip uyumu içerisinde, hijyenik olarak gerçekleştirilecektir.

Havuz temizliği boş vaktinizde gerçekleştirebileceğiniz bir işlem değildir. Özellikle yüzme havuzlarında bu durum çok daha değerli olur. Çünkü söz konusu bakteri ve mikroorganizmalar olduğundan, suyun test edilmesi gerekir. Tüm bu aşamalar sonrasında temizlik işlemi gerçekleştirilir. İşte tam da bu konuda yanınızda yer alan Başarı Botanik, en profesyonel havuz temizliğini uzman ekibiyle gerçekleştirecektir.

Bültenimize Kaydolun

Yeni konut projelerimizden haberdar olmak için
bizlere e posta adresinizi bırakın


 

Copyright 2022 Venio Agency