Çevre Düzenleme

Şehirler artık grileşme yolunda hızla ilerlerken, yeşil ve nefes alınabilecek alanlara olan ihtiyaç giderek artmaktadır. İşte bu sebeple çevre düzenleme ve bununla ortaya çıkan ferah alanlar toplumlar için son derece önemli. Yeşil alanlar, çocuklar için güvenli parklar, vakit geçirilebilecek ortamlar ve çok daha fazlası, çevre düzenlemesinin getirdiği avantajlar arasında yer almaktadır. İşte Başarı Botanik de bu süreçte sizin için en özel alanları ortaya çıkarmaktadır.

Çevre Düzenleme Nerelere Uygulanır?

Peyzaj olarak da adlandırılan çevre düzenlemesi, yapıların iç tasarımının tamamlanmasının ardından dış tasarımında devreye girerler. Bu şekilde yapılaşmaların etrafında daha yaşanabilir, yeşillik ve ferahlık içeren alanlar oluşturulacaktır. Peki, çevre düzenlemesinin kullanım alanları nerelerdir?

·      Bahçe Tasarımı, Düzenlemesi ve Bakımı

·      Yüzme ve Süs Havuzu Tasarımı ve Uygulaması

·      Çim Ekimi ve Ağaçlandırma

·      Aydınlatma

·      Yürüyüş ve Bisiklet Yolları

·      Otopark Alanları

·      Çocuklar İçin Oyun Alanları

·      Bariyer ve Çit Tasarımı ile Düzenlemesi

·      Kilit Taşı Uygulamaları ve daha pek çok farklı düzenleme, peyzaj, yani çevre düzenlemesi alanına dahil olmaktadır.

Özel tasarımlar sayesinde, insanların daha ferah bir ortamda vakit geçirebilmeleri için yapılan çevre düzenlemesi sayesinde betonarme alanlardan uzak kalınabilecektir. İşte bu süreçte de profesyonellerden destek almak, göze hitap eden alanların oluşturulmasına fayda sağlayacaktır.

Antalya Çevre Düzenleme: Başarı Botanik

Peyzaj mimarlığının bir alt disiplini olan çevre düzenlemesi, yeşil alanların artırılması ve insanlara daha yaşanabilir bir çevre oluşturulması temeline göre hareket etmektedir. İşte bu kapsamda yer alan tüm düzenlemeler, Başarı Botanik’in deneyimli ekibi sayesinde gerçekleştirilecektir. Böylece aldığımız nefesin kalitesini artıracak, çocuklarımız için daha yaşanabilir bir çevre oluşturabileceğiz.

Peyzaj alanlarının mutlaka açık havada olması gerekir. Bazı durumlarda etrafının çevrelenmiş olduğuna ya da yarı açık olduğuna da şahit olabiliriz. Bu şekilde tasarımlar gerçekleştirileceğinden, düzenleme yapılacak alanın çevresi detaylı şekilde incelenir ve en doğru peyzaj alanları tasarlanır. Doğal malzemeyle bir düzenleme gerçekleştirileceğinden, hızlı bir süreç olmayacaktır. İşte siz de Başarı Botanik ile ferah çevre düzenleme uygulamalarına sahip olabilirsiniz. Bunun için hemen iletişime geçebilir, süreci öğrenebilir ve oluşturulacak alanlar ile ilgili düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz

Bültenimize Kaydolun

Yeni konut projelerimizden haberdar olmak için
bizlere e posta adresinizi bırakın


 

Copyright 2022 Venio Agency